2017’YE GÜÇLÜ BİR BAŞLANGIÇ

2017’YE GÜÇLÜ BİR BAŞLANGIÇ

Türkiye’de otomotiv sektörünün vizyoner kurumlarından biri olarak; yenilikçi markalarımız, müşteri odaklı projelerimiz ve profesyonel ekibimizle 2017’ye güçlü bir başlangıç yapıyoruz. Girişimci vizyonumuz ile bu sene de markalarımızın yepyeni tüketici alanlarına açılmalarını ve bulundukları sektörlere yön vermelerini hedefledik.

Teknoloji ve tasarımdaki bakış açısı ile dünyada olduğu gibi Türkiye'de de fark yaratan KIA’nın 2017 yılında Türkiye pazarına sunacağı üç yeni modeliyle otomotiv pazarına yeni bir soluk getireceğine inanıyoruz.

Otomotiv sektöründe yaşanan gelişmelerin kiralama sektöründe yarattığı potansiyelden yola çıkarak, 2016 yılının başında tüm kiralama operasyonumuzu “Garenta” çatı markası altında birleştirdik. Garenta, 30 bin adede varan toplam araç parkıyla pazarda ilk 3 şirket içinde yer alıyor. Müşterilerimizin zamanlarını kendi değerli işlerine ayırmaları için çalışıyoruz. Sunduğumuz avantajlar ve ek hizmetlerle şirketlerin tüm araç kiralama ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Uzun dönem kiralamada GarentaPRO, kısa dönem kiralamada GarentaDAY ile müşterilerimize sayısız fırsat sağlıyoruz. Son dönemde tüm şirketlerin olduğu gibi, KOBİ’lerin de özellikle uzun dönem araç kiralamanın avantajlarını çok yakından deneyimlediklerini görüyoruz.

İkinci el otomotiv satışlarında ise; online 2. el otomobil satış platformumuz “ikinciyeni.com”, 2017 itibariyle 130 bini aşan üye sayısı ile yıllık 20 bin araçlık satışa ulaştı. ikinciyeni.com; otomotiv e-ticaretinde verdiği güven, şeffaflık ve hizmet kalitesiyle sıfır araç satışlarına alternatif olma iddiasını kuvvetlendirecek. 2017’de ikinciyeni.com web sitemizi tamamen tüketici davranış ve görüşlerine göre yenileyerek, farklı satış kanallarını da müşterilerimizin hizmetine sunacağız.

Çelik Motor ailesi olarak; başarılarımıza ivme kazandıran yenilikçi yatırımlarımızla ve profesyonel ekibimizle, müşterilerimizin hayatına değer katmaya devam edeceğiz...

Özgür Maraş · Genel Müdür